+420 735 547 547 | info@withu.cz | |

Certifikace

27. 02. 2012 | Blog

Certifikát pravosti
šperků WITH U

Každý šperk WITH U je dodáván s certifikátem pravosti s popisem, co daný šperk obsahuje.

Certifikace
osobních diamantů a smaragdů WITH U

Každý smaragd WITH U a osobní diamant je dodáván s certifikátem vydaným Evropskou gemologickou 
laboratoří EGL.

zjisti více

Puncovní úřad
ČR

Každý šperk WITH U je opatřen puncem od Puncovního úřadu ČR.
  

zjisti více

Evropská gemologická laboratoř(EGL) byla průkopníkem ve vývoji prvního vědeckého systému použitého k posouzení kvality broušení diamantu. Vybroušení diamantu je tím nejdůležitějším kritériem ze všech čtyř „C“ znaků diamantu (váha, čistota, barva, brus). Pokud je diamant kvalitně vybroušen, v maximální míře odráží a láme světlo. Laboratoř EGL je uznávána jak zpracovateli diamantů, tak klenotníky a spotřebiteli pro přesnost a spolehlivost ve všech aspektech posuzování drahokamů.


Naše společnost je registrována u Puncovního úřadu ČR pod číslem 13764. Puncovní úřad jako orgán státní správy vykonává dohled na úseku puncovnictví a zkoušení drahých kovů. Je zřízen zákonem ČNR č. 19/1993 Sb., o orgánech státní správy České republiky v oblasti puncovnictví a zkoušení drahých kovů, z něhož také vyplývají jeho oprávnění a povinnosti. Hmotná úprava puncovnictví je obsažena v zákoně č. 539/1992 Sb., o puncovnictví a zkoušení drahých kovů (puncovní zákon) a prováděcí vyhlášce MPO č. 363/2003 Sb., kterou se provádí puncovní zákon. Puncovní úřad zastupuje Českou republiku v Konvenci pro zkoušení a označování zboží z drahých kovů (The Convention on the Control and Marking of Articles of Precious Metals). Je členem Mezinárodní asociace puncovních úřadů (International Association of Assay Offices - IAAO, dříve AEAO). Zastupuje Českou republiku v mezinárodní normalizaci v oblasti drahých kovů, a to v ISO ve skupině WG 1 TC 174 a v CEN v komisi TC 283.
Přihlaste se k odběru novinek e-mailem

Získávejte zvláštní nabídky a informace o akcích naší značky jako první a zadejte zde svůj e-mail. Novinky nezásíláme často - spíše se snažíme o jejich exkluzivitu.